logo
player background
live avator

5s
Total
0
Today
0
Total
0
Today
0
  • What would you like to know?
    Company Advantages Sample Service Certificates Logistics Service
Online Chat WhatsApp Inquiry
Auto
resolution switching...
Submission successful!
transparent transparent
Szczegóły wiadomości
Created with Pixso. Dom Created with Pixso. Nowości Created with Pixso.

Gdzie kupić rurki z kobaltem i chromem?

Gdzie kupić rurki z kobaltem i chromem?

2025-03-12

Trzy słowa w tytule zapytania o rury kobaltowo-chromowe niosą najwięcej ciężaru handlowego: bezpośredni, niestandardowy i hurtowy. Każde z nich brzmi jak przewaga cenowa, a każde z nich jest faktycznie pytaniem o proces. Dostawca jest bezpośredni, gdy potrafi nazwać źródło pustaka, z którego wyciągnął rurę. Rozmiar jest niestandardowy, gdy rysunek określa, który z trzech wymiarów rury jest swobodny, a które dwa są ustalone. Rabat jest rzeczywisty, gdy ilość pozwala na ciągłe przetwarzanie jednej specyfikacji, a nie wtedy, gdy wypełnia magazyn mieszanymi rozmiarami.

To rozróżnienie ma większe znaczenie dla kobaltowo-chromowych niż dla rur towarowych, ponieważ stop jest drogi, droga ciągnienia jest powolna, a wersje medyczne i przemysłowe tej samej klasy nie są wymienne. Kupujący, który porównuje dwie wyceny ceny za kilogram bez porównania źródła pustaka, obróbki cieplnej i kontroli, zazwyczaj stwierdzi, że tańsza wycena dotyczyła jednego z tych trzech elementów.

Ta strona przedstawia gatunki i stojące za nimi normy, trzy etapy procesu, których wymaga niestandardowy rozmiar, jedno ograniczenie wymiarowe, którego żaden dostawca nie może usunąć, oraz sposób, w jaki faktycznie budowana jest cena hurtowa.

latest company news about Where to Buy Cobalt Chromium Tubes? Direct from Factory, Custom Sizes, Bulk Discounts  0

Po pierwsze, gatunek, ponieważ nazwy się powtarzają

Kobaltowo-chromowy to rodzina, a nie stop, a rodzina jest mniejsza niż sugeruje liczba nazw. Najczęstszym nieporozumieniem jest to, że L605, Haynes 25 i ASTM F90 to trzy nazwy jednego materiału, więc wycena, która wymienia je jako trzy oddzielne opcje, oferuje jedną opcję trzy razy.

Nazwa zwyczajowa Numer UNS Rodzina Norma Do czego jest używany
CoCrMo, odlew R30075 Kobaltowo-chromowo-molibdenowy ASTM F75, ISO 5832-4 Odlewane implanty i ramy stomatologiczne
L605, Haynes 25, CoCrW R30605 Kobaltowo-chromowo-niklowo-wolframowy ASTM F90, ISO 5832-5 Rury i blachy walcowane na gorąco do pracy w wysokich temperaturach i odporności na ścieranie
MP35N R30035 Kobaltowo-niklowo-chromowo-molibdenowy ASTM F562, ISO 5832-6 Wytrzymałe części walcowane na gorąco, w tym rury medyczne
Stellite 6 R30006 Kobaltowo-chromowo-wolframowy Normy AMS i producenta Powierzchnie odporne na ścieranie i napawanie
Stellite 21 R30021 Kobaltowo-chromowo-molibdenowy Normy AMS i producenta Części odporne na ścieranie z pewną odpornością na korozję
Elgiloy R30003 Kobaltowo-chromowo-niklowo-molibdenowy Normy AMS i producenta Sprężyny i precyzyjne instrumenty

Tabela pokazuje, dlaczego sama nazwa gatunku nie jest specyfikacją. F75 to stop odlewniczy, a rura jest produktem walcowanym na gorąco, więc prośba o rurę F75 musi zostać przekształcona w odpowiednik walcowany na gorąco lub w dyskusję o odlewie na kształt. F90 opisuje stop walcowany na gorąco i jest naturalnym dokumentem dla ciągnionej rury. F562 opisuje stop walcowany na gorąco, który osiąga swoją wytrzymałość poprzez obróbkę na zimno i starzenie, więc stan rury jest częścią zamówienia, a nie szczegółem wykończeniowym.

Wersje medyczne i przemysłowe tej samej klasy różnią się tym, co jest kontrolowane, a nie nominalnym składem. Rura medyczna jest zamawiana zgodnie z normą dotyczącą implantów i podlega wymaganiom dotyczącym zawartości wtrąceń, wielkości ziarna i identyfikowalności, których rura przemysłowa nie spełnia. Rura przemysłowa może być w pełni odpowiednia do zastosowania odpornego na ścieranie i całkowicie nieodpowiednia do implantu, przy tej samej analizie.

Niestandardowy rozmiar oznacza trzy etapy procesu

Rura nie jest cięta z płyty. Niestandardowy rozmiar zaczyna się od pustaka, a pustak jest redukowany do gotowej ścianki poprzez ciągnienie na zimno po trzpieniu, z wyżarzaniem między przejściami. Każdy etap ma ograniczenie, a ograniczenia są tym, co dostawca faktycznie wycenia, mówiąc, że może wykonać rozmiar.

Etap Co robi Ograniczenie decydujące o wykonalności O co prosić
Dostawa pustaka Określa początkową grubość ścianki i dostępną średnicę zewnętrzną Pustak musi być zakupiony w rozmiarze, który można zredukować do gotowej rury Źródło pustaka i czy jest bezszwowy, czy spawany
Ciągnienie na zimno Redukuje ściankę i średnicę po trzpieniu, w przejściach Redukcja na przejście jest ograniczona, więc cienka ścianka z grubego pustaka wymaga kilku przejść Liczba przejść i pośrednie wyżarzania
Obróbka cieplna Przywraca plastyczność między przejściami i ustala ostateczne właściwości Atmosfera i szybkość chłodzenia decydują o powierzchni i wielkości ziarna Atmosfera, temperatura i metoda chłodzenia
Prostowanie i cięcie Doprowadza rurę do określonej prostoliniowości i długości Prostowanie osiąga się przez walcowanie lub rozciąganie, a oba pozostawiają naprężenia szczątkowe Limit prostoliniowości i czy następuje odprężenie

Z tej sekwencji wynikają trzy konsekwencje. Rozmiar bliski standardowemu pustakowi jest szybki i tani, ponieważ wymaga niewielu przejść. Rozmiar wymagający dużej redukcji ścianki jest powolny i drogi, ponieważ każde przejście wymaga ciągnienia, wyżarzania i trawienia. A rozmiar poza możliwościami ciągnienia walcowni nie może być kupiony za żadną cenę, dlatego dostawca, który mówi tak na każdy wymiar, zasługuje na drugie pytanie.

Dwa z trzech wymiarów, nigdy trzy

Rura ma trzy wymiary, na które zwraca uwagę kupujący: średnica zewnętrzna, średnica wewnętrzna i grubość ścianki. Są one powiązane jednym równaniem, ponieważ ścianka jest połową różnicy między zewnętrzną a wewnętrzną. Oznacza to, że tylko dwa z nich można określić niezależnie, a trzeci wynika.

Co daje rysunek Co wynika Pozycja
Średnica zewnętrzna 25,4 mm i ścianka 1,65 mm Średnica wewnętrzna 22,1 mm Normalny sposób określania rury
Średnica zewnętrzna 25,4 mm i średnica wewnętrzna 22,1 mm Ścianka 1,65 mm Ta sama rura, opisana inaczej
Średnica wewnętrzna 22,1 mm i ścianka 1,65 mm Średnica zewnętrzna 25,4 mm Ta sama rura ponownie, powszechne dla części krytycznej pod względem otworu
Wszystkie trzy, z niezgodnymi tolerancjami Żadna rura nie spełnia rysunku Rysunek musi zostać zmieniony, zanim będzie można go wycenić

Czwarty wiersz jest tym, który zatrzymuje zlecenie zakupu. Rysunek podający nominalną średnicę zewnętrzną, nominalną średnicę wewnętrzną i nominalną grubość ścianki, każdy z własną tolerancją, opisuje zestaw rur, które nie istnieją, ponieważ tolerancje na trzy wymiary nie mogą być jednocześnie spełnione. Walcownia, która akceptuje rysunek, spełni dwa z trzech i pominie trzeci, a kupujący znajdzie go przy odbiorze towaru.

Praktyczna zasada polega na określeniu dwóch wymiarów, których potrzebuje funkcja, i pozostawieniu trzeciego do ustalenia. Rura przenosząca uszczelkę tłoka jest kontrolowana przez otwór i ściankę. Rura pasująca do obudowy jest kontrolowana przez średnicę zewnętrzną i ściankę. Rura przenosząca przepływ jest kontrolowana przez otwór i długość. Nazwanie funkcji mówi walcowni, które dwa wymiary są ważne, i usuwa sprzeczność, zanim dotrze ona do działu produkcji.

Co kupuje inspekcja

Inspekcja jest pozycją, która najczęściej rozdziela dwie wyceny, ponieważ jest niewidoczna w cenie za kilogram i decydująca w odrzuconej partii. W przypadku rur kobaltowo-chromowych powszechne testy są następujące.

Test Co znajduje Kiedy jest wart kosztu
Kontrola wymiarowa Średnica zewnętrzna, średnica wewnętrzna, ścianka, długość i prostoliniowość Każde zamówienie, a raport powinien podawać przyrząd i metodę
Test ciśnieniowy lub szczelności Wady przez ściankę i szczelność połączenia Każda rura przenosząca płyn pod ciśnieniem
Test prądów wirowych lub ultradźwiękowy Zmienność grubości ścianki i wady wewnętrzne Rura cienkościenna i każda rura do krytycznych zastosowań
Badanie metalograficzne Zawartość wtrąceń, wielkość ziarna i odwęglenie powierzchni Rura medyczna i każda rura, która jest następnie formowana lub spawana
Test twardości i wytrzymałości na rozciąganie Stan dostarczonej rury Gdy stan jest częścią specyfikacji
Pozytywna identyfikacja materiału Czy stop w rurze jest stopem z certyfikatu Każde zamówienie, w którym substytucja miałaby znaczenie

Dwa z tych testów zasługują na osobne zdanie. Badanie metalograficzne oddziela rurę medyczną od przemysłowej przy tej samej analizie, ponieważ zawartość wtrąceń i wielkość ziarna są kontrolowane w normach implantów i nie są kontrolowane na tym samym poziomie w ogólnej normie inżynieryjnej. A pozytywna identyfikacja materiału jest jedynym testem, który wyłapuje substytucję, ponieważ certyfikat opisuje wytop, który walcownia zamierzała wysłać, a nie rurę, która dotarła.

Skąd bierze się cena hurtowa

Rabat na rurę kobaltowo-chromową nie jest funkcją samej masy. Stop jest na tyle drogi, że walcownia bardziej dba o sposób realizacji zamówienia niż o jego wielkość, a różnica między dobrze uformowanym zamówieniem hurtowym a dużym zamówieniem mieszanym może przekroczyć różnicę między dwoma dostawcami.

Czynnik Wpływ na cenę Dlaczego
Jedna specyfikacja realizowana w sposób ciągły Niższa Ciągnienie, wyżarzanie i inspekcja są ustawiane raz
Kilka rozmiarów w jednym zamówieniu Wyższa Każda zmiana rozmiaru wiąże się z ustawieniem i zapasem złomu
Rozmiar bliski standardowemu pustakowi Niższa Mniej przejść ciągnących i mniej pośredniego wyżarzania
Rozmiar wymagający kilku przejść Wyższa Każde przejście dodaje ciągnienie, wyżarzanie i trawienie
Pustak w magazynie kontra pustak do wyprodukowania Niższa kontra wyższa Czas realizacji i ryzyko tkwią w pustaku
Dodatkowa inspekcja Wyższa Każdy test dodaje etap i raport

Wniosek handlowy jest taki, że kupujący, który może skonsolidować trzy rozmiary w dwa, lub który może zaakceptować jeden rozmiar o nieco innej grubości ścianki, często uzyska lepszą cenę niż kupujący, który podwaja tonaż bez zmiany liczby ustawień. To jest uczciwa wersja rabatu hurtowego i jest to wersja, którą dostawca może zobowiązać się pisemnie.

Identyfikowalność to trzecie słowo w 'bezpośredni'

Dostawca jest bezpośredni, gdy potrafi odpowiedzieć na trzy pytania bez odwoływania się do innej firmy. Gdzie wyprodukowano pustak. Gdzie rura była ciągniona i obrabiana cieplnie. Kto podpisał certyfikat inspekcji.

Dokumentem, który na nie odpowiada, jest certyfikat inspekcji EN 10204 3.1, który zawiera rzeczywiste wyniki testów i jest zatwierdzony przez niezależnego przedstawiciela inspekcji producenta. Certyfikat zgodności 2.2 stwierdza, że materiał spełnia specyfikację bez podawania wyników i jest słabszym dokumentem dla kupującego, który zamierza coś zweryfikować.

Numer wytopu jest nicią łączącą te trzy odpowiedzi. Pojawia się na certyfikacie, na etykiecie rury i w zapisach walcowni, i pozwala kupującemu prześledzić gotową rurę do pustaka i dalej do części z niej wykonanych. Dostawca, który nie potrafi podać numeru wytopu na żądanie, jest handlowcem w łańcuchu, a nie punktem pochodzenia, co samo w sobie nie jest problemem, ale jest problemem, jeśli wycena mówiła inaczej.

Gdzie pasuje DLX

DLX wymienia stop kobaltowo-chromowy jako jedną ze swoich rodzin produktów, obok swojej gamy stopów niklu, i dostarcza rury w gatunkach wymienionych w zamówieniu, w tym medyczne gatunki odlewane i walcowane na gorąco oraz gatunki odporne na ścieranie i do pracy w wysokich temperaturach. Formy oferowane w rodzinie kobaltowo-chromowej to rury, pręty, druty, taśmy i blachy, z drutem od 0,025 mm, prętem okrągłym do 50 mm, a taśmą o grubości od 0,50 mm do 2,5 mm.

Zamówienia są dostarczane zgodnie z normą wymienioną na rysunku, z certyfikatem EN 10204 3.1 na żądanie i numerem wytopu identyfikowalnym z wynikami testów. Pytania decydujące o wycenie to gatunek, dwa kontrolujące wymiary, stan i lista inspekcji, ponieważ te cztery pozycje ustalają trasę rysunku przed omówieniem ceny.

Pytania zadawane przez kupujących
Czy L605 i Haynes 25 to różne stopy?

Nie. L605, Haynes 25 i ASTM F90 opisują jeden stop kobaltowo-chromowo-niklowo-wolframowy, UNS R30605. Wycena, która wymienia je jako trzy opcje, wymienia jeden materiał trzy razy, a specyfikacja, która wymienia dwa z nich i oczekuje wyboru, stworzyła rozróżnienie, które nie istnieje w metalu.

Czy rura może być dostarczona w gatunku ASTM F75?

F75 opisuje odlewany stop kobaltowo-chromowo-molibdenowy do implantów, a rura ciągniona jest produktem walcowanym na gorąco. Rura z tej rodziny jest zazwyczaj zamawiana zgodnie z normą dla wyrobów walcowanych na gorąco, taką jak F90 lub F562, a część, która musi być F75, jest odlewana na kształt, a następnie wykańczana. Rozróżnienie ma znaczenie, ponieważ właściwości mechaniczne odlewu i ciągnienia nie są takie same, nawet przy tej samej analizie.

Dlaczego niestandardowa rura trwa tak długo?

Ponieważ rozmiar jest osiągany przez ciągnienie pustaka po trzpieniu w kilku przejściach, z wyżarzaniem między nimi. Liczba przejść zależy od tego, jak daleko gotowa ścianka jest od ścianki pustaka, a każde przejście dodaje ciągnienie, obróbkę cieplną i trawienie. Rozmiar bliski standardowemu pustakowi jest szybki, a rozmiar wymagający dużej redukcji jest powolny z powodu, którego nie można skompresować.

Czy rysunek może określać średnicę zewnętrzną, średnicę wewnętrzną i grubość ścianki razem?

Może być napisany, ale nie może być spełniony, ponieważ ścianka jest połową różnicy między dwiema średnicami. Dwa z trzech wymiarów są niezależne, a trzeci wynika, więc rysunek podający wszystkie trzy z oddzielnymi tolerancjami opisuje rurę, która nie istnieje. Rozwiązaniem jest nazwanie dwóch wymiarów, których potrzebuje funkcja, i pozostawienie trzeciego do ustalenia.

Co sprawia, że cena hurtowa jest niższa?

Jedna specyfikacja realizowana w sposób ciągły i rozmiar bliski standardowemu pustakowi. Walcownia oszczędza na ustawieniu, zapasie złomu i pośrednim wyżarzaniu, a część tych oszczędności można przekazać dalej. Większy tonaż rozłożony na kilka rozmiarów nie przynosi takich samych oszczędności, ponieważ każda zmiana rozmiaru wiąże się z tym samym ustawieniem.

Jaka jest różnica między rurą medyczną a przemysłową tego samego gatunku?

Kontrole, a nie analiza. Rura medyczna jest zamawiana zgodnie z normą dotyczącą implantów i podlega ograniczeniom dotyczącym zawartości wtrąceń, wielkości ziarna i identyfikowalności, których ogólna norma inżynieryjna nie narzuca. Dwie rury mogą mieć ten sam skład i te same wymiary, a tylko jedna z nich może być dopuszczona do implantu.

Podsumowanie

Bezpośredni, niestandardowy i hurtowy to trzy pytania dotyczące procesu. Bezpośredni pyta o pochodzenie pustaka, kto ciągnął rurę i kto podpisał certyfikat. Niestandardowy pyta, ile przejść ciągnących potrzebuje rozmiar i które dwa wymiary kontroluje rysunek. Hurtowy pyta, ile ustawień wymaga zamówienie, ponieważ oszczędność pochodzi z ciągłości, a nie z tonażu.

Gatunek to czwarte pytanie i jest ono najczęściej odpowiadane błędnie. L605, Haynes 25 i F90 to jeden stop, F75 to stop odlewniczy, a F562 osiąga swoją wytrzymałość poprzez obróbkę na zimno i starzenie. Wycena, która poprawnie określa gatunek, dwa wymiary, stan i listę inspekcji, jest porównywalna z inną wyceną. Ta, która błędnie określa którykolwiek z tych czterech elementów, jest tańsza z jakiegoś powodu.

Referencje

ASTM F75, specyfikacja standardowa dla odlewów ze stopu kobaltowo-28 chromowo-6 molibdenowego i materiału odlewniczego do implantów chirurgicznych, UNS R30075, z ISO 5832-4 jako odpowiadającą normą międzynarodową.

ASTM F90, specyfikacja standardowa dla walcowanych na gorąco stopów kobaltowo-20 chromowo-15 wolframowo-10 niklowych do implantów chirurgicznych, UNS R30605, z ISO 5832-5 jako odpowiadającą normą międzynarodową. Jest to dokument stojący za nazwami L605 i Haynes 25.

ASTM F562, specyfikacja standardowa dla walcowanych na gorąco stopów kobaltowo-35 niklowo-20 chromowo-10 molibdenowych do implantów chirurgicznych, UNS R30035, z ISO 5832-6 jako odpowiadającą normą międzynarodową.

ISO 5832-4, 5832-5 i 5832-6, implanty chirurgiczne, materiały metalowe, obejmujące odlewany stop kobaltowo-chromowy, walcowany na gorąco stop kobaltowo-chromowo-wolframowo-niklowy oraz walcowany na gorąco stop kobaltowo-niklowo-chromowo-molibdenowy.

Numery UNS R30006 i R30021 dla odpornych na ścieranie stopów kobaltowych Stellite 6 i Stellite 21, oraz UNS R30003 dla sprężynowego stopu Elgiloy, zgodnie z aktualnym ujednoliconym systemem numeracji.

EN 10204, dokumenty inspekcyjne, dla definicji certyfikatu 3.1 jako dokumentu zawierającego rzeczywiste wyniki testów i zatwierdzonego przez niezależnego przedstawiciela inspekcji producenta, oraz certyfikatu 2.2 jako oświadczenia o zgodności bez wyników.

ASTM E213 i ASTM E309, standardowe praktyki badania ultradźwiękowego i prądów wirowych rur i przewodów metalowych, jako odniesienia do metod testów grubości ścianki i wad wymienionych w tabeli inspekcji.

Dane produktowe opublikowane przez DLX Alloy dla rodziny stopów kobaltowo-chromowych, jako źródło gatunków i form produktów wymienionych w końcowej sekcji.

Normy i relacje między gatunkami opisane powyżej dotyczą dokumentów regulujących nazwane stopy i nie stanowią stwierdzenia, że każdy gatunek jest dostępny w każdej formie lub rozmiarze. Stop odlewniczy i stop walcowany na gorąco o podobnym składzie nie mają tych samych właściwości, a gatunek medyczny i przemysłowy tego samego stopu różnią się zastosowanymi kontrolami, a nie nominalnym składem. Wykonalność wymiarowa zależy od dostępnego pustaka i sprzętu do ciągnienia, dlatego rozmiar należy potwierdzić w odniesieniu do konkretnej trasy walcowniczej, a nie do tabeli katalogowej. Ceny, minimalne ilości i czasy realizacji to warunki handlowe, które zmieniają się w zależności od zamówienia i nie są tutaj podane. Specyfikacje produktów są aktualizowane, a wydanie nazwane na zamówieniu zakupu ma zastosowanie. Nic w tej stronie nie zastępuje zgody inżynieryjnej ani testów kwalifikacyjnych uzgodnionych między kupującym a dostawcą.